ایلام-مدیر کل گمرکات استان ایلام گفت: گمرک مرز بین المللی مهران رتبه دهم کشور را در میان سایر گمرکات از نظر ارزش کالاهای صادر شده طی سه ماه ابتدایی سال ۹۵ کسب کرده است.

 به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی ایلام، محسن مصطفایی اظهار کرد: طی این مدت مجموع صادرات در استان و خروجی از سایر گمرکات از مرز مهران از نظر ارزش دلاری ۴۸۵ میلیون و ۸۴۱ هزار و ۷۹۲۲ دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر ارزشی ۸۰ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی افزود: مهمترین کالاهای صادر شده از مرز مهران در سه ماه نخست سال ۹۵ مصنوعات پلاستیکی، تره بار (هندوانه ، گوجه ، پیاز و ...) ، موزاییک ، کاشی ، سرامیک ، مصنوعات فلزی ، محصولات لبنی ، کولر آبی ، بدنه خودرو ، تخم مرغ ، بستنی و محصولات پتروشیمی بوده است.

مدیرکل گمرکات ایلام یادآور شد: وزن مجموع کالاهای صادر شده از مرز مهران ۵۷ هزار و ۵۳۰ تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش یافته است.

مصطفایی تاکید کرد: این مرز بین المللی در میان حدود ۱۰۰ گمرک فعال در امر صادرات کشور طی سه ماه ابتدایی سال ۹۵ از نظر ارزش کالاهای صادر شده رتبه دهم و رتبه ۱۲ از نظر وزنی با توجه به کالاهایی که فقط در استان ایلام اظهار شده اند، کسب کرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اجرایی شدن سامانه جامع امور گمرکی و دوراظهاری در کمترین زمان ممکن فرآیند ورود و خروج کالا در این گمرک صورت می گیرد.

مدیر کل گمرکات ایلام گفت: از اوایل خردادماه به دلیل فصل برداشت تره بار در عراق ، این کشور از پذیرش تره بار صادراتی ایران تا اوایل هفته گذشته ممانعت می کرد و همچنین خواستار گواهی مبداء ممهور به مهر سفارت عراق در ایران برای انجام تمامی کالاهای صادراتی شده است.

 

 

کراپ‌شده - مرز مهران