اخذ عوارض از کامیون‌های ترانزیتی در مهران ممنوع شد

ترانزیت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام خواستار اجرایی شدن صدور گواهی کالا از مبدا برای کالاهای ایرانی صادر به کشور عراق شد.

به گزارش ایسنا، دکتر «حشمت‌اله عسگری» در نشست توسعه مبادلات مرزی اظهار کرد: صدور گواهی کالا از مبدا نشان دهنده کالا و شناسنامه آن محسوب می‌شود به همین خاطر باید در مرز مهران این گواهی صادر شود.

وی در ادامه به ساماندهی مبادلات مرزی توسط گمرک و ارایه خدمات مطلوب و بهتر در بازارچه مرزی مهران تاکید کرد و گفت: واگذاری مدیریت این دو بخش به یک نفر واحد در ساماندهی خدمات بسیار موثر است.

عسگری از شهرداری مهران خواست با توجه به عوارضی که از کامیون‌داران اخذ می‌کند در قبال آن خدمات مطلوب و مناسبی در گمرک و بازارچه مرزی مهران ارایه کند.

در پایان این نشست مقرر شد که شهرداری مهران در ارایه خدمات خود به بازارچه مرزی مهران بازنگری کند و خدمات بسیار مطلوبی به تجار و بازرگانان فعال در این منطقه ارایه کند.

هم‌چنین اخذ عوارض توسط شهرداری از کامیون‌های ترانزیتی ممنوع شد و تا تعیین تکلیف نشدن زمین بازارچه اخذ عوارض 20 هزار ریالی  منتفی شد.

حذف مبلغ 100 هزار ریال برای ساماندهی کامیون‌ها و واگذاری غرفه‌های بازارچه از طریق مزایده به تجارو صدور گواهی از مبدا از دیگر مصوبات این نشست بود.